Ačkoliv může název toho herního titulu hráče trochu mást, jedná se o klasickou hru z prostředí vodní lyžování, jejímž hlavním hrdinou je ovšem bláznivý kačer. Jde samozřejmě o titul, který si do svých iPhonů, iPodů a iPadů mohou uživatelé, obdobně i jako spoustu dalších her, nejsnadněji stáhnout prostřednictvím Apple store.

O co vlastně ve WaterSki Duck jde?

Hra WaterSki Duck je určena kromě příznivců vodního lyžování též všem fanouškům jednoduché oddychové zábavy. Ve hře tedy jistojistě nenajdete žádné střílení a masivní exploze, ale čistě jen lyžujícího kačera. Hra pochází z dílny studia DS Effects, jehož brány opustila v listopadu roku 2010. Podmínkou správného fungování hry je instalace operačního systému iOS ve verzi 3.0 či novější.

Ve hře WaterSki Duck prsty ovládáte kačera na vodních lyžích, který je v různých prostředích tažen po vodě zapřažený za motorovým člunem, řízeným jiným kačeřím frajerem. Dotykem prstu ovládáte skok kačera, stejně tak i jeho pohyb k vodní hladině. Účelem hry je vyhýbat se nastraženým překážkám, jakým jsou na hladině rozmístěné bóje, kužely, sudy a jiné předměty, za jejichž přeskočení získáváte, mimo jiné, do své skóre body, a zároveň se pokusit získat bonusy a vylepšení. Díky těmto vylepšením tak například můžete dosáhnout zrychlení nebo zpomalení člunu, možnost bójemi na omezenou chvíli projíždět apod. Hra je koncipována na několika úrovní, s dalšími úrovněmi se samozřejmě zvyšuje i její obtížnost.

Pro úplnost dodáváme, že hru lze přes Apple store zakoupit za sympatický 99 dolarových centů, tj. za přibližně dvacet korun. Pokud jste tedy příznivci her s jednoduchým ovládáním, které Vám i přesto mohou nabídnout hodiny příjemné zábavy, pak by ani hra WaterSki Duck neměla ve Vašem iPhonu či jiném přístroji od Apple rozhodně chybět.