Jedna perlička pro příznivce tuzemské tvorby. Fanoušky počítačové herní série Polda od českého vývojářského studia Zima software, která čítá již na pět titulů, jistě potěší, že se s agentem Pankrácem mohou setkat i na obrazovkách svých mobilních telefonů s operačním systémem Android, a to v třetím pokračování této úspěšné hry.

Soukromé očko - na stopě

Detektiv Pankrác je po svém vyhození od policie tentokrát jako soukromé očko na stopě kuchaři v dalším zamotaném případu. I tentokrát se můžou hráči těšit na hlasy známých českých osobností jako jsou Jiří Lábus a Oldřich Kaiser, Luděk Sobota, Petr Nárožný, Sabina Laurinová a další. Detektiv Pankrác se ve hře pohybuje ve více než šedesáti lokacích, přičemž v celém příběhu vystupuje přes sedmdesát postav, díky čemuž je celá hra ještě zábavnější a napínavější. Vítanou novinkou oproti původní počítačové verzi je možnost zobrazení nápovědy, resp. návodu, což se hodí zejména ve chvílích, kdy už máte pocit, že jste vyzkoušeli opravdu úplně vše a přesto nevíte, jak dál. Nicméně, je-li možno doporučit, nechávejte využití nápovědy opravdu až do stavu úplné beznaděje, neboť není nad onen slastný pocit, přijít věci na kloub zcela samostatně. V ostatních rysech a funkcích hra Polda 3 pro mobilní telefony s operačním systémem Android kopíruje její počítačovou předlohu, a to i včetně meziher, kterými jsou strip prší, námořní ponorková bitva, čára a střelecký výcvik.

Ovládání a získání hry

Hru je možné ovládat jak dotykově tak obdobně, jako v oblíbené počítačové verzi pomocí kurzoru. Poldu 3 lze získat zakoupením prostřednictvím Google play za cenu 49 Kč, přičemž v případě, že si chcete hru např. nejdříve pouze vyzkoušet a rozhodnout se pro její pozdější koupi až následně, můžete využít i verzi zdarma s omezeným počtem herních úrovní.