Mezi nejoblíběnějšími hrami, které si mohou uživatelé stáhnout do svého mobilního telefonu iPhone od Applu přes Apple Store, je i hra Gold Nuggets. Tato klasika je shodou okolností mezi v současnosti nejstahovanějšími hrami, proto by bezpochyby neměla uniknout ani Vaší pozornosti.

O co se vlastně jedná?

Gold Nuggets je hrou vyvinutou společností DS Effects v roce 2010. Pořízení hry je bohužel zpoplatněno, nicméně hráče jistě potěší, že hru lze prostřednictvím Apple Store získat již za sympatických 99 dolarových centů, tj. za přibližně dvacet korun. Hráči pak na svých iPhonech, , iPodech či iPadech, využívajících operačního systému iOS verze 3.0 či novějšího, ovládají postavu ryšavého dlouhovousého horníka se žlutou čelovkou, jehož úkolem je v pojíždějícím dolním vozíku získat v určeném čase co největší počet bodů. Tyto body těžař, resp. hráč získává za sběr zlatých valounů, které jsou umístěny pod zemí, a k jejichž dosažení využívá těžařského lana. Zlaté valouny jsou pod zemí rozmístěny v různých velikostech, hloubkách a kombinacích, jejich těžba proto vyžaduje alespoň minimální dávku zručnosti. Je třeba se mít dále na pozoru před rozmístěnými valouny železné rudy a jiných nerostů a hornin, jejichž získání je ve vtahu k celkové skóre poněkud neefektivní, neboť za tyto horniny získává hráč menší počet bodů než za zlaté valouny. Tak jako v reálu, i v Gold Nuggets platí, že čím větší zlatý valoun vousatý těžař ze svého vozíku vydoluje, tím více bodů si i Vy připíšete do svého skóre.

Závěrem se sluší připomenout, že se díky své oblibě hra Gold Nuggets dočkala několika verzí a updatů, které si mohou uživatelé opětovně stáhnout přes Apple Store. Pro úpnost jen dodáváme, že poslední a nejaktuálnější verze Gold Nuggets 2.1 vyšla v dubnu roku 2012.