V mobilních telefonech, běžících na operačním systému Andriod by jistě neměla chybět klasická hra Fruit Ninja od vývojáře Halfbrick Studios. Tato hra spatřila světlo svéta již v roce 2010 a ne nadarmo se stala díky své snadné hratelnosti celosvětovým hitem. Ačkoliv to může znít absurdně, i krájení ovoce dokáže být neskutečně zábavné. Ostatně, přesvědčte se sami.

Já krájím, ty krájíš, on krájí - ovoce

Tak by šlo v několik slovech parafrázovat, oč ve hře Fruit Ninja vlastně jde. Princip hry přitom již zřejmě nemohl být jednodušší. Hráč dotykem prstu na displeji svého mobilního telefonu ovládá ostří tak, aby vytvořil „krájecí“ pohyb, kterým by napůl rozdělil padající ovoce. Podle toho, jak je v krájení úspěšný, tj. jak např. dokáže jedním tahem rozkrojit více kousků ovoce, získává hráč body do svého skóre. Dosáhne-li hráč násobku sta bodů, přičítá se mu jeden život a může se tak krájení věnovat o to déle. V případě, že hráč nestihne ovoce včas nebo přesně rozkrojit, život naopak ztrácí. Celkem má ve hře Fruit Ninja hráč k dispozici tři životy. Hráč si ovšem kromě pouhého samotného rozkrajování ovoce musí dát pozor na padající bomby, jejichž rozkrojení, jak už logika věci napovídá, bude fatální. Dále se sluší dodat, že hru je možno hrát ve třech různých módech, a to módu klasickém, Zen a Arcade, obsahujících vylepšení Freeze, Frenzy a Double Score!

Odpovědí na otázku, proč je hra Fruit Ninja tak populární, je především její svkělá grafická stránka a jednoduchost ovládání ve spojení se snadnou hratelností. Hru lze získat jak přes Google play, tak prostřednictvím jiných internetových stránek, cena se pohybuje zpravidla okolo dvaceti korun. Ke stažení je též bezplatná verze Fruit Ninja Free, u které je však třeba počítat s omezenými funkcemi.