Mezi nejstahovanějšími tituly, které si mohou uživetelé přes Apple Store stáhnout do svého iPhonu, iPodu nebo iPadu je i hra Boring School. Jak již vypovídá samotný název hry, tato mobilní hra by neměla unikonut především těm, kteří zrovna potřebují zahnat nudu během školní přednášky, nicméně zahrát si jí může samozřejmě úplně každý.

Školní nuda - o co se vlastně jedná?

Hra Boring School je hra vyvinutá vývojářským studiem DS Effects v roce 2010. Za její zíksání musí bohužel příznivci Applu zaplatit, avšak potěšitelnou informací je, že ze svách peněženek budou muset vytáhnout pouze 99 dolarových centů, tj. přibližně dvacet korun.

Podmínkou pro správné fungování hry je pak instalace operačního systému iOS verze 3.0 či novějšího.

Princip a děj hry Boring School je v podstatě velmi jednoduchý. Vy, jakožto nudící se žák během školní hodiny máte k dispozici papírové koule, které házíte po obráceném, na tabuli píšícím, vyučujícícím. Za každou trefu vyučujícího jste odměněni nejen jeho výbuchem vzteku, ale také připsáním bodů k Vašemu skóre. Celkem máte k dispozici šest papírových koulí, tj. šest pokusů učitele trefit. V případě, že budete ve svých hodech úspěšní si pak můžete vyzkoušet i další úrovně Boring School. Vyšší obtížnost těchto úrovní spočívá v tom, že sedíte od tabule ve vzdálenějších lavicích, tudíž je i trefa obtížnější. Vyplatí se proto mířit delší dobu, než zbytečně vyplýtvt jeden hod, neboť nejste omezeni časem. Stačí si proto počkat, až se učitel dostane na Vaši mušku a pak jen „stisknout spoušť“. Hra jednoduchá a oddechová, ostatně možná právě proto je Boring School tak oblíbená.

Pro úplnost se též sluší dodat, že se fanoušci Applu mohli dočkat Boring School v několika pokračováních. Poslední verze hry vyšla v první polovině roku 2012 a je opět tradičně ke stažení přes Apple store.