Pozornosti fanoušků americké společnosti Apple, resp. operačního systému iOS, dříve známého též pod název iPhone OS, by jistě neměla uniknout služba App Store, provozovaná právě Applem. Díky této platformě si tak uživatelé mohou do svého iPhonu stáhnout kromě svých oblíbených apple her například hudbu a další užitečné aplikace.

Co mohu na App Store stáhnout a za kolik?

Zřejmě není třeba uživatele informovat, že počet aplikací, které je díky App Store ke stažení, je doslova enormní, neboť čítá více než sedm set padesát tisíc titulů (zákazník se může osobně přesvědčit o rozsahu nabízených her na adrese https://itunes.apple.com/us/genre/ios-games/id6014?ls=1). Stejně jako u obdobných platforem jsou přitom některé hry a aplikace ke stažení zdarma a stažení jiných je naopak zpoplatněno. Nutno ovšem podotknout, že většina her, které jsou prostřednictvím App Store k dispozici patří bohužel mezi tu druhou část, tj. za jejich získání je bohužel nutno zaplatit. Částky za jejich získání však nejsou nikterak drastické a obvykle se pohybují v řádech jednotek dolarů. Některé hry jsou navíc k dispozici ve více verzích, přičemž některé z verzí jsou ve formě obdobné demo verzím ke stažení zdarma. Tak tomu je kupříkladu i u zřejmě nejpopulárnější a nejznámější apple hry, Angry Birds, či u Fruit Ninjy, Scrabble, Bubble Manie, PITFALLu a podobně.

Kromě výše uváděných apple her si mohou uživatelé pro svůj iPhone přes App Store stáhnout rovněž další vychytávky a užitečné aplikace, díky nimž mohou mít například stálý přístup k sociálním sítím jako Facebook nebo Twitter, či např. Skype či BBC News pro okamžitou informovanost o nejnovějších událostech ve světě, službu eBay pro nakupování přes internet nebo dále užitečné lokalizační a mapovací nástroje Google Earth a Google Search.