Hra Angry Birds je mezi hráčskou veřejností natolik známou klasikou, že se již dočkala několika desítek zpracování a edic. Jednou z nejstahovanějších a nejoblíbenějších verzí je právě i herní titul Angry Birds Space Premium, určený pro vlastníky chytrých mobilních telefonů s operačním systém Android.

Lov zlých prasat, díl xtý

Princip hry Angry Birds Space Premium zůstává i nadále stejný, a to získat zelenými prasati zpět ukradená vejce. V roli ptačích opeřenců hráči ovládají gigantický prak, vymrští konkrétního ptáka s cílem zneškodnit nepřátelské zelené prase nebo alespoň poškodit jejich opevnění. Za zneškodnění prasete si hráči připisují body do svého skóre. Postupem času, s rostoucí obtížnosti a vyššími úrovněmi hry se nabízí k dispozici kromě základního opeřence i další druhy ptáku, které lze pomocí praku vymrštit, přičemž tyto ptáci mají specifické schopnosti, díky nimž lze celou katapultaci zefektivnit. Obdobně ve hře existuje i několik druhů prasat, včetně „vůdce bandy“. Specifikou hry Angry Birds Space Premium je to, že kromě 140 úrovní, bonusových kol a dalších oproti předchozím verzím nových typů ptáků, je trajektorie letu dráhy vymrštěného ptáka, vzhledem k tomu, že se děj odehrává ve vesmíru, naprosto rovná a je pouze ovlivňována gravitací působících planet. Zajímavá adaptace, která rozhodně stojí za vyzkoušení.

Zároveň upozorňujeme hráče, že v případě upgradu stávající verze Angry Birds Space na verzi Angry Birds Space Premium nebude jejich dosažená pozice v původní verzi zachována, tj. bude třeba hru začínat od znovu.

Pro Vaši informaci na závěr uvádíme, že hru Angry Birds Space Premium si mohou hráči stáhnout prostřednictvím Google Play, a to za necelých dvacet korun. Co však potěší úplně každého hráče je bezposporu fakt, že je celá hra Angry Birds Space Premium od finského vývojářského studia Rovio naprosto bez reklam!