Příznivce operačního systému Android jistě potěší, že si své oblíbené hry budou moci zahrát jak na svém chytrém mobilním telefonu nebo tabletu. Díky operačnímu systému vyvíjenému Googlem ve spolupráci s Open Handset Alliance, fungujícím na bázi legendárního systému Linux, si tak hráči mohou pro zkrácení svého volného času vybrat některou z více než sedmi set tisíc her.

Jak získám android hru pomocí Google play?

Nejsnadnějším způsobem, jak android hru pro svůj chytrý mobilní telefon nebo tablet získat, je využít služby Google play (na adrese play.google.com/store), dříve též známé pod názvem Google Market. Tato platforma samozřejmě hráčům nenabízí ke stažení výhradně jen android hry, ale lze z ní získat informace či případně přímo stáhnout i hudbu a video, filmy, elektronické noviny a časopisy, knihy a další aplikace, jež dal Google svým uživatelům k dispozici. Jinými slovy, pomocí Google play si mohou hráči například stáhnout svojí oblíbenou hru, ke které si mohou zároveň pustit rovněž staženou hudbu od svého oblíbeného interpreta.

Ke službě Google play se rovněž sluší dodat, že některé hry či jiné aplikace jsou ke stažení jako tzv. freeware, tzn. zdarma, např. výměnou za reklamní sdělení ve hře, za stažení jiných, často kvalitnějších a propracovanějších android her je třeba zaplatit. Chce-li se hráč placení za hry vyhnout, existuje samozřejmě celé řada dalších, převážně neoficiálních fanouškovských stránek, kde jsou hry pro android i pro jiné operační systémy ke stažení zdarma, případně opětovně výměnou za reklamní sdělení. Je však vhodné podotknout, že zřejmě nejpřehlednější a nejkomplexnější výběr z android her nabízí právě Google play, o čemž konečně svědčí i astronomický počet doposud díky této službě stažených aplikací, blížící se celkem třiceti miliardám!